Knihy o japonských kandži, které musíte mít: Zapamatujte si všechny tyto znaky!

K dispozici je široká škála učebnic japonštiny a pracovních sešitů, které studentům pomohou naučit se znaky kandži používané v japonštině. Tyto výukové materiály obvykle obsahují cvičení a drily, které studentům pomáhají zvládnout psaní a význam jednotlivých znaků. Mnohé z těchto učebnic a pracovních sešitů navíc obsahují části věnované japonské gramatice a výslovnosti, což z nich činí ideální zdroj informací pro ty, kteří se chtějí naučit základní kameny tohoto jazyka.

Cenové rozpětí

Úroveň JLPT

Jazyk

Zobrazen 1. – 24. z 91 výsledků

Nejdůležitější průvodce po knihách o kandži

Učení japonských kandži může být náročné, ale se správnými nástroji může být mnohem snazší. Jedním ze skvělých nástrojů pro učení kandži je dobrá kniha o kandži. Jak si ale vybrat tu správnou, když je na trhu tolik různých typů knih o kandži?

Na této stránce se seznámíte s různými typy dostupných učebnic kandži a s tím, jak si vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Co jsou to japonské knihy kandži?

Japonské knihy o kandži jsou knihy, které vás naučí číst a psát japonské znaky kandži. Často jsou k nim přiloženy cvičné listy, abyste si mohli své znalosti průběžně ověřovat.

Výhody učení se kandži pomocí knih

Jednou ze skvělých věcí při učení se kandži pomocí knih je, že vám poskytují strukturovaný způsob učení. Knihou můžete procházet vlastním tempem a sledovat svůj pokrok v 2136 kandži, které si budete muset zapamatovat, pokud se chcete nazývat dvojjazyčnými v japonštině.

Další výhodou je, že se ke knize můžete vrátit, kdykoli si potřebujete osvěžit určitý znak kandži. To je obzvláště užitečné, když si snažíte vzpomenout, jak se píše znak, který jste už dlouho nepoužili.

Různé typy dostupných knih o kandži

Na trhu je k dispozici mnoho různých typů knih o kandži. Zde jsou některé z nejoblíbenějších:

Úvodní knihy:

Tyto knihy jsou skvělé pro začátečníky, kteří se teprve učí kandži. Obvykle obsahují základní informace o znacích kandži, jako je pořadí tahů a význam.

Cvičebnice:

Tyto knihy jsou určeny k procvičování psaní znaků kandži. Často se dodávají s obkreslovacím papírem, abyste mohli znak obkreslit, než se ho pokusíte napsat sami.

Příručky:

Tyto knihy jsou skvělé pro středně pokročilé a pokročilé studenty, kteří hledají informace o konkrétních znacích kandži. Často obsahují podrobné informace o každém znaku, jako je pořadí tahů, radikály a alternativní čtení.

Jak si vybrat správnou knihu o kandži?

Nejlepší způsob, jak si vybrat knihu o kandži, je zamyslet se nad svou úrovní japonštiny a nad tím, co si od knihy slibujete. Pokud jste začátečník, možná budete chtít začít s úvodní knihou. Pokud hledáte způsob, jak si procvičit psaní znaků kandži, bude pro vás vhodnou volbou cvičná kniha. A pokud jste středně pokročilý nebo pokročilý student, který si chce vyhledat informace o konkrétních znacích kandži, bude dobrou volbou referenční kniha.

Ať už je vaše úroveň znalosti japonštiny jakákoli, určitě si vyberete knihu o kandži, která je pro vás ideální. Věnujte tedy čas a najděte si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Náš internetový obchod nabízí širokou škálu úvodních i cvičných knih o kandži. Podívejte se výše na naši kompletní nabídku.

Často kladené otázky o knihách o kandži

Potřebuji učebnici kandži, pokud chodím na kurz japonštiny?

I když si možná vystačíte i bez ní, mít knihu kandži vám rozhodně usnadní učení znaků kandži. Doporučujeme vám, abyste si ji pořídili, i když chodíte do kurzu.

Jaká je nejlepší kniha o kandži pro začátečníky?

Nejlepší kniha o kandži pro začátečníky obsahuje základní informace o znacích kandži, jako je pořadí tahů a význam. Měla by také obsahovat cvičné listy, abyste si mohli své znalosti průběžně ověřovat. Obvykle doporučujeme knihy ze série Minna no Nihongo pro samouky a knihy Nihongo Sou Matomo nebo Shin Kanzen Master pro studenty JLPT N5 a N4.

Jak nejlépe používat knihu kandži?

Nejlepší způsob, jak používat učebnici kandži, je pracovat s ní vlastním tempem a sledovat svůj pokrok. Můžete se k ní také vrátit, kdykoli si potřebujete osvěžit určitý znak kandži.

Potřebuji více než jednu knihu kandži?

Záleží na vašich potřebách. Pokud začínáte, měla by vám stačit jedna úvodní kniha o kandži. Až budete pokročilejší, možná si budete chtít pořídit také cvičebnici a referenční knihu.

Kde si mohu koupit knihy o kandži?

Knihy o kandži najdete ve většině japonských knihkupectví nebo na internetu. Náš internetový obchod nabízí široký výběr úvodních i cvičných knih o kandži za nejlepší ceny.

2015-2023 © Nipponrama. All Rights Reserved.